Tuchoraz
9.10.2011

V neděli jsme otevřeli novou sezónu okresního kola hry Plamen 2012 a zahájili ji branným závodem v Tuchorazi. Počasí se přece jen neumoudřilo a my se sešli k odjezdu před buňkou navlečení jako sněhuláci. Ti co byli v sobotu na ukončení Podlipanské ligy v Kostelci přišli již připraveni v zimních botách, bundách, nejedné mikině a většina v čepicích a rukavicích. Ti ostatní přemýšleli jak se nejlépe zahřát. Nikdo nic nezdržoval a proto ihned po nástupu, kde nás Honza seznámil s tím nejnutnějším, se vedoucí a instruktoři rozmístili na svá stanoviště na trati závodu a mohlo se začít. První hlídka složená z dětí, které se nevešly do pětek, utvořilo družstvo nazvané OSH, vyběhla na trať a my čekali kdy na nás přijde řada. Obě naše hlídky si vylosovaly shodně startovní číslo osm a tak jsme mohli sledovat s jakými časy ostatní dobíhají. Po návratu z tratě nás mladší velmi mile překvapili svým výkonem a u straších bylo celkem jisté (krásný čas a minimum trestných ) dobré umístění. Zima nás sice strašila celý den, ale teplý čaj a dobrý oběd ve vytopené hospůdce nám to vynahradil. Na nástupu jsme si potvrdili první místo starších a mladší si vysloužili také krásné druhé místo. Družstvu z Červeného Hrádku gratulujeme a uvidíme jak se všem povede v jarním kole.

Text: Lucie
Foto: Jirka