SDH SDH Klučov
Ovčáry
7.10.2012

V neděli 7. října jsme zahájili novou sezónu okresního kola hry Plamen 2013 branným závodem, kterého se jako pořadatel ujal SDH Ovčáry. Jako červená nit se celou akcí prolínal vliv deštivého počasí, které určovalo průběh závodů. Honza po poradě s rozhodčími a vedoucími družstev operativně zvolil „mokrou variantu“, takže se celý závod odehrával na stadionu místního fotbalového klubu a jednotlivé kontrolní body a plnění disciplín byly rozmístěny pod částečně krytou tribunou. Pouze střelba byla na opačném konci hřiště, kam se muselo v dešti přeběhnout. Šplh na laně byl úplně zrušen, protože mokré lano si přímo říkalo o nějaký zbytečný pád. Stejně bylo zrušeno i měření času, což se projevilo na větším klidu závodníků, kteří tak měli víc času na plnění úkolů. Tato varianta byla daleko lepší, než vystavit závodníky na blátivé trati běhu v dešti a riskovat tak případný úraz a totální promoknutí, protože ne všichni měli obutí a oblečení vhodné do těchto podmínek. Místní ale byli na takovéto počasí perfektně připraveni takže se všech 130 závodníků vešlo do velikého stanu, kde byly připravené várnice s horkým čajem a něco teplého k jídlu. Pro štáb soutěže byla k dispozici klubovna s roztopeným krbem a krásně tam voněl i chutnal výborný svařák. Myslím, že počasí mělo smůlu, protože ani v nejmenším neovlivnilo průběh soutěže a náladu všech přítomných. Vzhledem k počasí ani neproběhl zahajovací nástup a pořadí hlídek bylo ponecháno podle startovní listiny. Na zkrácenou „trať“ se tak postupně vydalo 9 hlídek mladších a za nimi 14 hlídek jednotlivých SDH doplněných o patnáctou, složenou s volných členů, kteří běželi pod názvem KostByTř, stejně jako v mladších se dala dohromady hlídka pod názvem Červené Drahobudice. Nás reprezentovalo družstvo mladších, kde se Lůce podařilo dát dohromady pár šikovných nováčků, které svými znalostmi a dovednostmi mile překvapovali rozhodčí a výsledkem bylo 1. místo. V kategorii starších jsme měli ostřílený tým A, a velmi dobrý tým B. Áčko podle očekávání obsadilo 1. místo a béčko se umístilo na pěkném 7. místě z 15. startujících. Podrobné výsledky najdete v přiložených tabulkách. A tak jak to někdy bývá, nejvíc se rozpršelo při závěrečném vyhodnocení a při odjezdu účastníků se začalo projasňovat nebe a mnohým při návratu domů už zase svítilo sluníčko.

Co dodat na závěr: Poděkování za perfektně připravenou akci pořadatelům i všem rozhodčím. Já za sebe se přiznám, že mě mokrá varianta naprosto vyhovovala, protože všechny kontrolní body byly pod tribunou pár metrů od sebe a tak jsem při focení nemusel několikrát proběhnout celou trať jako jiná léta. Přejeme všem zúčastněným mnoho úspěchů a lepšího počasí v jarním kole okresního kola hry Plamen 2013.

Text foto: Jirka