SDH SDH Klučov
Kolín
16.5.2015

Letošního okresního kola hry Plamen, které se stejně jako v předchozích letech konalo na Kolínském atletickém stadionu M. Tučka, se zúčastnilo 10 družstev v kategorii mladších žáků a stejně tolik i v kategorii starších žáků, z toho se 6 družstev chtělo pokusit v rozšířené pohárové soutěži o postup do vyššího, tedy krajského kola celostátní Hry Plamen. Po krátkém zahájení se rozdala startovní čísla a mohlo se začít s tréninkem na předem perfektně připravené dráze. Prostory stadionu dovolovaly souběžné plnění několika disciplín v obou kategoriích. Soutěž byla zahájena štafetou dvojic mladších a souběžně probíhaly štafety 4 x 60 starších, pak se kategorie i disciplíny zaměnily. Po obědě byl odpolední blok soutěží zahájen požárním útokem mladších a souběžně štafetou a útokem CTIF starších. Vyvrcholením a zároveň rozhodující disciplínou pro postup do krajského kola pak byly útoky starších žáků. Pak následovalo vyhodnocení, předání diplomů a poděkování starostky OSH všem zúčastněným za předvedené sportovní výkony a blahopřání vítězným družstvům Klučova, která v obou kategoriích obhájila loňské prvenství. Družstvu starších žáků popřála co nejlepší umístění v krajském kole Hry Plamen, které se koná 19. a 20. června na stejném místě. Okresní soutěž tedy byla pro naše družstvo starších žáků, ale i pro pořadatelský sbor jakousi generálkou pro krajskou soutěž, jejímž pořadatelem byl pro letošní rok určen okres Kolín. Naše mrňata odjížděla z Kolína domů s pohárem a zlatými medailemi za první místo, za tento úspěch zaslouží velikou pochvalu!!! Atmosféru soutěže v pěkném slunečném počasí a nejdůležitější výsledky najdete v přiložené fotogalerii.

Text i foto: Jirka