Nymburk
13.6.2015

Druhý červnový víkend se konala na stadionu v Nymburce krajská soutěž v požárním sportu dobrovolných a profesionálních hasičů. Celkem 9 týmů profesionálních hasičů HZS, 9 týmů mužů a 9 týmů žen z řad dobrovolných hasičů přijelo poměřit síly a pokusit se získat postup na MČR. Soutěž začala pro dobrovolné hasiče v sobotu za velmi příjemného počasí, které vydrželo až do poslední disciplíny štafety žen, kde už se o příjemném počasí zdaleka mluvit nedalo, protože sprostě lilo. Dopoledne začali muži během na 100 m překážek, po obědě ženy a následně se odběhala i štafeta 4x100 m. Po prvním dni se naši borci v silné konkurenci udrželi na 4. místě. Druhý den následovala královská disciplína - požární útok, která obvykle umí pořádně zamíchat pořadím. Letos se ale žádné velké drama nekonalo, s časem 29,50 jsme doběhli na 4. místě a tak nám 4. příčka zůstala i v celkovém hodnocení. Myslím, že s bramborovou medailí můžeme být zcela spokojení, čas dosažený v prvním pokusu PU byl vzhledem k okolnostem, velmi dobrý a soupeři přeci jen byli lepší. Mohli jsme se alespoň radovat z toho, že náš okres bude na Mistrovství republiky reprezentovat družstvo žen ze Zibohlav, které si výborným výkonem vybojovalo 1. místo. O jejich vítězství rozhodl o 33 setin lepší čas požárního útoku před družstvem Pískové Lhoty. Zibohlavskému týmu blahopřejeme k vítězství a zároveň přejeme pěkné umístění na MČR, které se koná 25. - 28. června 2015 v Trutnově.

Závěrem pochvala všem našim soutěžícím, kteří předvedli opravdu pěkné výkony!!!
Přehled výsledků ve fotogalerii.

Text i foto: Jirka