- Zpět - Horní Malá Úpa
2012

V sobotu se naše 24 členná výprava sešla u mlýna v Klučově a po zabalení veškeré lyžařské výbavy, jídla a zimního oblečení, vypravila směr zasněžené Krkonoše. Cesta probíhala celkem v klidu a dobré náladě, až do chvíle, kdy se naše Tranzity rozhodly, že dál již po zledovatělé silnici nepojedou a my museli veškeré věci a hlavně celou posádku přemístit do cíle osobáky. To nám ten týden pěkně adrenalinově začal. V cíli na nás však již čekala naše známá FTVS chata, ale hlavně obrovské bariéry sněhu, takže všem bylo jasné, že tento týden bude stát za to. Po ubytování a večeři přišla na řadu trochu oficiální část. Podle rozpisu jsme se rozdělili na lyžaře a nelyžaře, učitele lyžování a dozor na sjezdovce. Jelikož přesila byla tento rok v dětech, upřesnili jsme si pár pravidel a vysvětlili, jak bude celý týden probíhat. V pondělí ráno se na svah vydala skupina starších se svými instruktory a Jirka s Evičkou si vzali pod svá křídla Kubu. Druhá skupina si dopoledne zahrála nějaké hry a připravila svá prkýnka na svah. Odpoledne se obě skupiny vyměnily a na kopec se vydalo družstvo mladších s instruktory a Kamila s Jirkou přebrali Ondru s Davidem. Takto jsme se střídali celý týden a myslím, že jsme si svahu, lyží, snowboardů užili až dosyta. Počasí nám však moc nehrálo do karet a tak jsme si sluníčka užili všeho všudy dva dny, jinak nás pronásledovala mlha a občas jsme si zalyžovali i v dešti, byli jsme potom jako hastrmani. Večery patřili jako obvykle hrám a jiným společenským aktivitám. V pátek nás ještě poctili návštěvou naši přátelé hasiči a díky jim jsme ještě viděli trochu sluníčka. Po krásném týdnu jsme se domu vraceli celí, zdraví, o pár kil těžší ale hlavně šťastní. Velká čest patří nejen všem instruktorům ale především Jirkovi, Kamile a Evičce za pevné nervy a hlavně proměnu, do té doby nelyžujících, v lyžaře. Jak jsme se měli vám více napoví fotografie.

Text: Lucie
Foto: Zdeněk, Kamila, Jana, Lucie i Lůca